• 1403/02/26 - 12:46
  • - تعداد بازدید: 38
  • - تعداد بازدیدکننده: 37
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری اولین نشست شورای سیاست گذاری و جلسه هم افزایی رابطین امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه

اولین نشست شورای سیاست گذاری و جلسه هم افزایی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور حجت الاسلام یونس مهدوی نیا دبیر ستاد استان، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

اولین نشست شورای سیاست گذاری و جلسه هم افزایی امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور حجت الاسلام یونس مهدوی نیا دبیر ستاد استان، روز چهارشنبه  ۲۶ اردیبهشت ماه در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.
در این نشست که در راستای بیان راهکارهای لازم به منظور بررسی مسائل و مشکلات این حوزه برگزار گردید؛ یونس مهدوی نیا، ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر استان را یک ستاد فراقوه ای دانست که متناسب با عقلانیت و بر اساس مولفه های موجود، طبق قوانین این شورا و دستورالعمل های ابلاغی ستاد کل عمل می کند و مستقیما زیرنظر مقام معظم رهبری است و در استان نیز زیرنظر نماینده ولی فقیه، فعالیت می کند.
 وی با اشاره به ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، افزود: دعوت به خیر و نهی از منکر، ریشه در فطرت انسان، در آیات قرآن و در احادیث و روایات معصومین و همچنین در عقل و اندیشه ی بشری دارد.
 وی افزود: ما برای احیا دین الهی امر به معروف و نهی از منکر می کنیم و شهادت می دهیم که در راه دین خدا حرکت کرده و در این راه نباید کوتاهی کرد؛ چون امر به معروف شیوه ی بزرگان دین و انبیاست و نباید گذاشت، این واجب الهی که سلامت جامعه را تضمین می کند؛ فراموش شود.
 مهدوی نیا، امر به معروف و نهی از منکر را دو فریضه ای دانست که از دیدگاه عقل و شرع، قابل اثبات اند؛ چرا که این فریضتین باعث ثبات و ریشه کنی فساد در جامعه اسلامی می شود.
 وی اظهار داشت: قدرت مردم را دست کم نگیرید که آنان خودجوش پیگیر مسائل مختلف فرهنگی در جامعه اسلامی اند و در گام اول باید اصلاح امور با امر به معروف صورت بگیرد و در گام بعدی نیز باید نهی از منکر کرد؛ منکری که در جامعه رواج پیدا کرده است و هرگز نباید در برابر منکر و فساد، کوتاه آمد.
 در ادامه افشین جوانمردی گزارشی از رئوس برنامه ها، شرح وظائف رابطین و مشکلات پیش روی شورای سیاست گذاری امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه را بیان نمود.
 در پایان، اعضای شورای سیاست گذاری و رابطین امر به معروف و نهی منکر دانشگاه پیشنهادات، انتقادات، مسائل و مشکلات، بررسی موانع پیش روی شورا و انتظارات خود را پیرامون مسائل مختلف فرهنگی در سطح استان و دانشگاه، بیان نمودند.
 چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳
 علی حیدری / وبدا لرستان

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 2223
کلمات کلیدی
خانم  شرافتی
مؤلف خبر

خانم شرافتی